Węglowodany w podręcznych saszetkach

Kiedy podczas treningu opuszcza nas energia, należy sięgnąć po skuteczne „doładowanie”. W szerokiej ofercie suplementów energetyzujących znajdziemy saszetki węglowodanowe. Jakie są ich zalety i czy warto zastąpić nimi tradycyjne odżywki?
Dużym atutem saszetek węglowodanowych jest ich poręczność. Możemy je mieć przy sobie w każdej sytuacji i rozpuścić w wodzie, kiedy zajdzie taka potrzeba. Ponadto, nie posiadają konserwantów i cukrów prostych, które zazwyczaj w sporej ilości występują w gotowych napojach. Napoje sporządzone w wyniku rozpuszczenia saszetki w wodzie mają niską osmolarność, co oznacza, że odpowiednie wartości odżywcze szybko przedostają się do krwioobiegu. Dzięki temu regularne spożywanie napoju pozwala stale utrzymać poziom nawodnienia, cukru i elektrolitów.
Dostępne warianty smakowe saszetek pozwalają urozmaicać sobie codzienny jadłospis. Warto powiedzieć, że zbyt zimna woda zaburza osmolarność płynu. Najlepiej, aby był on utrzymany w temperaturze około 15 stopni. Wtedy magnez, potas oraz substancje wzmacniające wchłoną się bez zarzutu.

Previous post Budowa masy mięśniowej dzięki węglowodanom
Next post Węglowodany i ich moc