Kilka informacji o węglowodanach

Kiedy je stosujemy i dlaczego? W jakiej formie są najlepiej przyswajalne? Jak je dawkować i kto może je stosować? Spróbujmy odpowiedzieć na kilka pytań dotyczących jednej z popularniejszych odżywek, stosowanych przez osoby uczęszczające na siłownie – odżywki węglowodanowe.
Węglowodany służą przede wszystkim ochronie przed katabolizmem mięśni, dzięki czemu widoczne są zdecydowanie lepsze rezultaty ćwiczeń. Tego typu odżywki powinny w szczególności stosować osoby mające szybką przemianę materii i niedobór masy. Suplementacja węglowodanami może odbywać się w zasadzie cały dzień, za równo przed, jak i w trakcie oraz po treningu.
Suplementacja przed treningiem dostarczy niezbędnej energii do ćwiczeń, a w trakcie – uzupełni brakujące siły. Szybkie i łatwe do spożycia batony, czy napoje węglowodanowe pomogą nam dotrwać do końca treningu. Jeśli natomiast chodzi o regenerację potreningową, zaleca się stosowanie około 1 g na 1 kilogram masy ciała, odpowiednio przed ćwiczeniami (min. pół godziny), tak aby węglowodany zdążyły się wchłonąć.

Previous post Węglowodany w sporcie
Next post Węglowodany złożone